13 kwietnia w piątek odbyła się w budynku naszej szkoły Wielka Akcja Serca - "Wszyscy budujemy lęborskie Hospicjum". Inicjatywa została podjęta przez Powiatowe Starostwo w Lęborku, a koordynowana była przez panią dyrektor I LO - Katarzynę Wach.

Razem z nami w akcji wzięły udział: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu, Zespół Szkół Mechaniczno – Informatycznych, Powiatowe Centrum Edukacyjne, Młodzieżowy Dom Kultury, Powiatowe Ognisko Artystyczne, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczym, Zaoczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych i Szkoła Policealna "Prymus" w Lęborku oraz Przedszkole nr 5 i Przedszkole nr 6.

Każda z placówek oświatowych przygotowała na korytarzach szkoły stoiska z własnymi wyrobami - czy to artystycznymi, czy też kulinarnymi, które można było zakupić i tym samym zasilić konto fundacji. Uczniowie I LO przygotowali dodatkowo tzw. "Pchli Targ" oraz „Loterię fantową”, na której można było wylosować atrakcyjne gadżety.

W auli szkoły  została zaprezentowana oferta lęborskich placówek oświatowych dla gimnazjalistów na rok szkolny 2018/2019. Czas gościom umiliły występy uczniów z poszczególnych placówek, jak i pokaz Straży Pożarnej z Lęborka oraz możliwość przejechania się wozem policyjnym, który udostępniła Powiatowa Komenda Policji w Lęborku. Szczególne owacje zebrał zespół młodych akordeonistów ze Szkoły Muzycznej pod kierunkiem pana Marcina Wardulińskiego, jak również wspaniały chór oraz pokazy taneczne, wokalne i zespołowe, które dostarczyły nam wielu niezapomnianych wrażeń, Występy przeplatano licytacjami. Można było zakupić cenne gadżety ufundowane m. in. przez dyrektorów lęborskich szkół, np. dwugodzinne korepetycje z matematyki, Rozmówki polsko-włoskie, Artystyczne zdjęcie pt. „Zamyślona dziewczyna”, czy możliwość wejścia na wieżę I LO. Całość akcji poprowadził w profesjonalnym stylu pan Robert Palczewski, nauczyciel ZGŻiA ( "Rolniczak"), człowiek, który poświęcił organizacji Akcji dużo czasu i serca, który angażował Ludzi Dobrej Woli. W tym miejscu szczególne słowa podziękowania należą się: Kwiaciarni „Kamila” z Lęborka, Restauracji MacDonald z Lęborka, Herbaciarni „W Spichlerzu” ze Słupska, Sklepowi wędkarskiemu z Łeby, Cukierni K. Wenty z Bożegopola, Serwisowi samochodowemu Wachowiak, Restauracji „Różana”, Klubowi Siatkarskiemu Chemik Police, Pizzerni Toscana2 z Lęborka oraz Właścicielce Profesjonalnej Galerii Artystycznej, mieszczącej się przy ul. Zwycięstwa w Lęborku oraz wielu, wielu sponsorom, którzy ofiarowali na licytację to, co mogli. Dziękujemy za WIELKIE SERCE !

Kwota  zebrana tego dnia została już policzona i wynosi 2747,52 zł